„Kūrybiškumas – tik išrinktiesiems” ir kiti mitai apie kūrybinį mąstymą.

  • Post comments:0 Comments
kūrybiškumas

Kūrybiškumas, dažnai siejamas su puikiais menininkais, išradėjais ir genijais, sukėlė daugybę mitų ir klaidingų nuomonių apie jo prigimtį ir prieinamumą. Taigi, kas gi iš tikrųjų yra tas stebuklingasis kūrybiškumas?

Kūrybiškumas, tai gebėjimas generuoti naujas idėjas, sprendimus ir konceptus naudojant vaizduotę ir netradicinį mąstymą. Pačias originaliausias idėjas įtakoja sąsajos tarp iš pažiūros nesusijusių dalykų ir problemų sprendimas inovatyviais būdais. Ir ne, kūrybiškumas neapsiriboja menu, jis neatsiejamas dalykas šiuolaikiniame pasaulyje ir neatsiejamas nuo mokslo, verslo, technologijų ir kasdienių problemų sprendimo.

5 mitai apie kūrybiškumą

Mitas #1: Kūrybiškumas yra tikra dovana – įgimtas gebėjimas. Arba gimei kūrybingas, arba ne.

Tiesa: Kūrybiškumas, tai ne stebuklinga galia, o praktinis įgūdis, kurio galima išmokti, lavinti ir tobulinti, kaip ir bet kurį kitą gebėjimą.

Mitas #2: Įkvėpimo akimirką kūrybiškumas trenkia kaip žaibas.

Tiesa: Nors kartais atrodo, kad puikiausios idėjos atsiranda spontaniškai, kūrybingiausios mintys dažnai gimsta nuoseklių ir apgalvotų pastangų dėka. Patys produktyviausi kūrėjai uoliai dirba, kad ugdytų savo kūrybinę kibirkštį.

Mitas #3: Efektyviai kurti galima tik vienatvėje užsiėmimas.

Tiesa: Nors kūrybiškumas tikrai gali klestėti vienatvės akimirkomis, neretai geriausiai atsiskleidžia būtent dalinantis idėjomis kompanijoje. Be viso to, mokymasis iš kitų yra puikus būdas ugdyti kūrybiškumą.

Mitas #4: Kūrybiškumas yra sunkiai suprantamas ir jo negalima išmatuoti ar kiekybiškai įvertinti.

Tiesa: Iki šiol, kūrybiškumo tematika, yra atlikta begalė skirtingų tyrimų, o įvertinti asmens kūrybiškumą galima uždavinių ir testų sprendimo pagalba. Vienas populiariausių – kūrybinio mąstymo Torrance testas. Siekiant įvertinti asmens kūrybinį mąstymą, analizuojami tokie veiksniai, kaip idėjų generavimas, lankstumas, originalumas, gebėjimas susieti iš pažiūros nesusijusias sąvokas.

Mitas #5: Bėgant metams, gebėjimas kurti išskirtines idėjas tik mažėja.

Tiesa: Dažniausiai išradingiausiais matome vaikus, tačiau tai tikrai nėra dėl jų išskirtinių gebėjimų, o, labiau dėl žinių ir įpročių stokos. Turint daugiau patirties ir žinių, kūrybiškumo šaltinių tik daugėja. Svarbiausia, nebijoti žvelgti į dalykus kitaip, negu įprasta, nustebsite, kiek originalių idėjų gebate prigalvoti.

Panaikindami mitus ir klaidingas idėjas, susijusias su kūrybiškumu, galime atskleisti jo beribį potencialą ir suteikti sau galimybę kurti begalę naujų įžvalgų, nepaprastų idėjų ir inovacijų.

Kūrybiškumas tai tikra dovana, kurią, galbūt užslėptą, turime kiekvienas mūsų. Tad auginkime, puoselėkime ir naudokime savo galimybes, juk tai vienintelis būdas padaryti pasaulį geresnį ir gražesnį.

Parašykite komentarą