Rankų darbo grožis: kaip rankų darbo gaminiai gali suteikti Jūsų gyvenimui autentiškumo?

  • Post comments:0 Comments

Gyvename pasaulyje, kurį valdo iš aukšto diktuojamos mados, primestinės tendencijos ir nuobodžios kopijos, o rankų darbo gaminiai tapo tikra retenybe. Tai kaip užburtas ratas, kuris įtraukia mus kartu su rytine Lavazza kava, kurią nusipirkome net nemąstydami, nes reklama pasąmonėje pasėjo gero skonio įspūdį. Geriame iš Ikea pirkto puodelio. Jį galime rasti kas antruose namuose, gal tik dydžiai ar spalvos bus skirtingos ir tai ne faktas…

Neišsigąskite, tikrai nesiruošiu pamokslauti, kur Jums pirkti indus, ar kokią kavą gerti. Tiesiog norėčiau paskatinti akimirkai sustoti ir pažvelgti į savo kasdienybę. Kiek joje yra autentiškumo? O kiek kopijos? Pasvarstyti, ką ir kodėl renkamės?

Pirkdami paprastą puodelį kavai, retai susimąstome kur ir kaip jis yra pagamintas. Parenkame tinkamiausią spalvą prie savo virtuvės interjero, daugmaž pakenčiamą stilistiką, nes reklamoje pavaizduotas įvaizdis atrodo ganėtinai patraukliai. Tuo metu net nekyla mintis, kad įsigyjame tik vieną elementą iš pateikto tobulo įvaizdžio. Grįžus namo jis jau nebeatrodo taip patraukliai, o po savaitės tampa eiliniu indu skirtu įgyvendinti savo funkcijas. Ir taip visose gyvenimo srityse. Bet juk galima kitaip..? Tad kviečiu Jus kartu paieškoti alternatyvų. Gal viską pakeisti yra lengviau, negu atrodo? O gal tiesiog dažniau vertėtų rinktis vienetinius rankų darbo gaminius?

Rankų darbo gaminiai yra nepakartojami

Turbūt nuostabiausias rankų darbo gaminių bruožas yra tas, kad kiekvienas amatininkas, kurdamas kažką naujo, apnuogina savo širdį, savo jausmus paversdamas apčiuopiamais šedevrais. Taip kūrinys pats savaime įgauna sielą. Ir nerasite dviejų identiškų. Tiesiog neįmanoma tobulai atkartoti kiekvieno rankų judesio ir mosto. Ką jau kalbėti apie naudojamų medžiagų specifiką ir sudėtingą kūrybos procesą. Tai yra laikui nepavaldus grožis, kurio neužtemdys jokios masinės gamybos banalybės.

Rankų darbo kūriniai pagaminti su dideliu dėmesiu detalėms

Visi menininkai turi savo individualų stilių, savo šviesiausias mintis ir idėjas perteikia ne vien spalvomis ar formomis. Neretai visa kūrinio esmė slypi detalėse. Būtent dėl to rankų darbo gaminiai pasižymi neapsakomu kruopštumu ir aukščiausios rūšies kokybe. Prie jų praleidžiama ne viena valanda darbo ir išliejamas ne vienas lašas prakaito. Atsargiai, su meile išdirbama kiekviena smulkmena. Be to, dauguma kūrėjų yra savo amato profesionalai ir savo gaminiams renkasi aukščiausios rūšies medžiagas. Tad palyginus su masinės gamybos produktais, šie, kaupdami šilčiausius prisiminimus, gali skleisti džiaugsmą ir tarnauti Jums kone visą gyvenimą.

Kiekvienas daiktas turi savo istoriją

Visi rankų darbo gaminiai turi savo istoriją, kurią norima papasakoti. Tokios istorijos paliečia giliausias sielos kerteles paversdami įprastą kasdienį daiktą tikru meno kūriniu. Taip pat derėtų paminėti tokių gaminių išskirtinumą gamybos atžvilgiu. Yra be galo daug tradicinių kūrybos būdų, kuriuos palaikydami ir puoselėdami, padedame išlikti. Kartais, kūrėjai į įprastą darbų procesą įpina savo, autentišką, kas paverčia gaminį tikra vertybe, kurią saugodami galime palikti ateities kartoms.

Rinkdamiesi rankų darbo gaminius palaikome smulkiuosius verslus

Dauguma dailininkų turėdami savo verslus viską kuria patys. Jų gaminiai yra kaip vizitinė kortelė, kuri privalo būti išskirtinė, kad išliktų. O mes, pasirinkdami vietinių gamintojų rankų darbo produkciją, ne tik gauname aukščiausios rūšies gaminius, tačiau palaikome smulkiuosius verslus ir padedame išsipildyti svajonėms. Juk pasaulyje yra tiek daug nelaimingų žmonių, kurie atsisakė savo svajonių vien dėl to, kad nesugebėjo iš jų pragyventi… Kaip malonu ir gera žinoti, kad besirūpindami savo gerove padedame kitiems.

Rankų darbo kūriniai yra draugiški gamtai

Ranku darbo gaminiai yra žymiai draugiškesni gamtai negu masinės gamybos produktai. Smulkieji gamintojai kurdami savo gaminius suvartoja mažiau energijos, taip pat, besistengdami maksimaliai išnaudoti turimus resursus, palieka kur kas mažiau atliekų. Menininkai dažniausiai savo darbams naudoja tvarias, nekenksmingas medžiagas. Na ir, žinoma, ilgaamžiškumas padaro savo įtaka. Be viso to, kai įsigyjame kažką išties mielo širdžiai, vėliau nebekyla noras žvalgytis i kitus, analogiškus produktus. Taip sumažiname vartotojiškumą, o ilgainiui net sutaupome.

Išvardinus pastaruosius rankų darbo gaminių privalumus tikriausiai nebekyla klausimas, ar verta rinktis būtent juos. Tačiau, jeigu dar abejojate, pateiksiu daugiau argumentų:

  • Apsupdami save išskirtiniais meno kūriniais pasisemiame įkvėpimo ir kūrybinių idėjų.
  • Besirinkdami vienetinius kūrinius laviname savo ir artimųjų estetinį pojūtį, tas yra ypač aktualu turintiems mažų vaikų.
  • Rankų darbo gaminiai gali Jums padėti susikurti unikalų stilių sau bei savo namams, koks tiksliausiai atspindės Jūsų vidinį pasaulį.

Pamėginkite įsivaizduoti rytinės kavos skonį iš nuostabaus keramikinio puodelio iš šviežiai maltų rūšinių kavos pupelių… Skamba žymiai patraukliau, negu teksto pradžioje pateiktas variantas. Toks kasdienis įprotis lengvai gali tapti tikru ritualu suteikiančiu energijos ir pakilumo jausmą visai likusiai dienai. O kaip atrodytų Jūsų kasdienybė, jeigu toks išskirtinis būtų ne vien puodelis kavai, tačiau ir rūbas, aksesuaras, kurį nešiojate, namų tekstilė, sienų papuošimai ir kiti dekoro elementai? Juk visi šie daiktai ne vien gražūs ir praktiški, tačiau gali atnešti tikros atgaivos jūsų rutinai. Tinkamai juos parinkus, pilka kasdienybė gali nusidažyti pačiomis įmantriausiomis spalvomis. Vertindami rankų darbo grožį, suteikite daugiau autentiškumo savo gyvenimui.

Parašykite komentarą