Supakuotas džiaugsmas: kaip išsirinkti tinkamiausią dovaną?

 • Post comments:0 Comments

Dovanojimas, tai lengviausias būdas išreikšti savo pagarbą, dėmesį ir meilę. Tinkamai apgalvota ir parinkta dovana – tikras džiaugsmas tiek gavėjui, tiek pačiam dovanojančiam. Juk kaip malonu matyti nuoširdžią šypseną artimojo veide, gavus puikią dovaną, kurią Jūs išrinkote.

O juk gyvenime netrūksta progų švęsti, sveikinti ir dovanoti – gimtadieniai, vestuvės, sukaktuvės, įkurtuvės ir šį sąrašą galima ilgai pildyti. Kartais nereikia jokios progos, juk visuomet malonu pradžiuginti mylimą žmogų visai netikėtai. Dovana, tai visada maloni staigmena, kuri leidžia jaustis labiau pastebėtam ir vertinamam.

Tačiau visi mes anksčiau ar vėliau susiduriame su klausimu: ką dovanoti? Kiekviena tinkamai parinkta dovana gali tapti didžiausiu džiaugsmu, taip pat, kaip gali sukurti tikrai nemalonią akimirką suklydus. Kartais galbūt nepakankamai gerai pažįstame žmogų, kurį norėtume nustebinti, o kartais gali būti sudėtinga išrinkti gerą dovaną net patiems artimiausiems. Taigi, šiame įraše pamėginsiu pateikti keletą patarimų, kaip kiekvienam išrinkti tinkamiausią dovaną.

ką dovanoti

Norėdami išsirinkti geriausią dovaną, stebėkite gavėjo poreikius

Ir kaipgi išsirinkti tobulą dovaną? Iš pirmo žvilgsnio be galo sudėtinga užduotis, kurią, suteikus šiek tiek laiko apmąstymams, įveiksite žymiai lengviau, negu atrodo.

Vienas pagrindinių raktų į sėkmę dovanų paieškose slypi gerame gavėjo pažinime. Nors dovanų idėjų galima turėti išties daug ir visai neprastų, kad jos tikrai nudžiugintu, reikia atsižvelgti į asmenybę, kuriai dovanojame, jos aistras, pageidavimus ir pomėgius. Kaip ir savaime suprantamas dalykas, tačiau turbūt kiekvienas esame gavę dovanų kažko, ko gyvenime nepanaudojome ir nepanaudosime, to, kas visiškai neaktualu. Kartais visi padarome kvailų klaidų, ypač kai neskiriame pakankamai laiko apmąstymams.

Taigi, ieškodami dovanų idėjų, skirkite laiko kaip įmanoma tiksliau apibrėžti, kam dovanojate, to žmogaus amžių, gyvenimo būdą. Jeigu tai yra artimas žmogus, galite prisiminti pastaruosius susitikimus ir apmąstyti, apie ką kalbėjotės, kas šiuo metu yra aktualu to žmogaus gyvenime? Gal tam žmogui kažko reikia? Gal kažko trūksta? Stebėjimas yra vertingas įgūdis padėsiantis išsirinkti geriausią dovaną.

Atkreipkite dėmesį į žmogaus reakcijas į tam tikrus produktus ar įvykius. Ko jis nori? Kuo žavisi? Kokie jo interesai? Galbūt tai padės rasti užuominų į tobulą dovaną. Kuo tas žmogus užsiima laisvalaikiu? Atkreipkite dėmesį į pagrindines simpatijas ir antipatijas. Prisiminkite, kad renkatės ne sau, tad ne visada Jūsų požiūris į dalykus gali atitikti žmogaus, kuriam dovanojate. Todėl nepamirškite apsvarstyti, ko tas žmogus nemėgsta, kam nepritaria, o galbūt kažkam yra alergiškas? Kai žinosite gavėjo poreikius, bus lengviau išsirinkti dovaną, kuri jam patiks.

kaip išsirinkti dovaną

Rinkdamiesi dovaną, atsižvelkite į dovanojimo progą

Visuomet yra priežastis, kodėl norime kažką padžiuginti dovana. Tai gali būti specifinė šventė ar tiesiog gražus padėkos gestas; netikėtas noras išreikšti meilę taip pat yra tam tinkama proga. Tačiau, norint pasirinkti tinkamą dovaną, būtina tokią progą tiksliai apibrėžti. Tas gali atskleisti Jums begalę naujų dovanos idėjų ir galimybių nustebinti artimą.

Kokia tai proga? Koks yra Jūsų santykis su dovanos gavėju? Atsakydami į šiuos klausimus, galime susiaurinti dovanų pasirinkimą ir parinkti optimalų variantą, kuris atitiktų tiek gavėjo poreikius, tiek progą. Apsvarstykite emocijas, kurias norite sukelti. Ar tai gimtadienis, išleistuvės, ar paprastas dėkingumo gestas? Rinkitės dovaną, kad ji atitiktų akimirkos reikšmę: 

Gimtadienio dovana.

Padarykite gimtadienį nepamirštamą su dovana, atitinkančią žmogaus aistras arba išpildančią seną norą. Apsvarstykite amžių ir gyvenimo etapą, kad pasirinktumėte tobulą dovaną.

Dovana kasmetinių švenčių progą. 

Pritaikykite dovanas, kad jos atitiktų šventinę dvasią. Kiekviena metų šventė turi savo specifinę atributiką, kurią galima panaudoti dovanos idėjai. Taip pat nepamirškite apgalvoti sezoniškumo ir susijusių tradicijų. Juk šventės – puiki proga skleisti džiaugsmą ir švęsti su artimaisiais. Vestuvių dovana. Rinkitės dovanas, kurios simbolizuoja meilę ir įsipareigojimą. Ypač tinka dvigubos dovanos (pavyzdžiui du puodeliai), ar tos, kuriomis galima naudotis dviese. Poros sukaktuvės ir jubiliejai irgi gali būti siejami su be galo gražiais santykių etapais. Galbūt buvote kažkokių ypatingų įvykių liudininkais? O gal norite nustebinti savo antrąją pusę? Tad sukurkite priminimą apie nuostabią kelionę kartu.

Dovana įkurtuvių progą.

Persikraustymas tai labai didelis ir reikšmingas pokytis žmogaus gyvenime. Prieš einant svečiuotis į naujus namus, pirmiausia reikėtų atsiklausti, ko reikia namų savininkams. Jeigu tai yra artimi žmonės, galbūt stebėjote visą įsirengimo procesą ir puikiai žinote interjero spalvas, stilių, tuomet dovaną reikėtų derinti būtent prie naujos gyvenamosios erdvės.

Dovanos baigimui ir naujoms pradžioms.

Absolventams, būsimoms nuotakoms ir visiems pradedantiems naują gyvenimo etapą, apsvarstykite dovanas, kurios atspindi jų pastangas iki lemiamo gyvenimo pokyčio. Taip pat tinkama dovana būtų kažkas, kas įkvepia ir remia jų ateities planus. Praktiniai daiktai ar motyvaciniai priminimai yra puikus pasirinkimas šiai progai.

Galiausiai, be materialinio turto žavesio, svarbu nepamiršti dovanojimo esmės. Dovanos yra būdas parodyti savo meilę ir dėkingumą kitiems. Todėl, ne tiek svarbus yra dovanos kaina, kiek svarbu yra parinkti pačią dovanos idėją, kuri būtų nuoširdi ir prasminga. Kai dovanojate dovaną, kuriai skyrėte laiko, gavėjas tai pajus ir tikrai įvertins jūsų pastangas.

geriausia dovanos idėja

Ieškodami dovanos idėjos pasitelkite savo kūrybiškumą ir vaizduotę

Geriausios dovanos yra originalios ir neįprastos, tos, kurių tikrai nesitikime, nes būtent jos ilgiausiai lieka mūsų prisiminimuose. Jei ieškote kažko ypatingo, privalote būti kūrybiški. Mūsų kasdienybėje apstu nuobodžių daiktų ir potyrių, tad nepaverskite savo dovanos tokios kasdienybės dalimi. Nebijokite išbandyti ką nors naujo, kas privers dovanos gavėją nustebti ir nusijuokti.

Pamėginkite į paprastus dalykus pažvelgti iš kitos perspektyvos:

 • Išnaudokite savo talentus ir sukurkite dovaną patys. Rankų darbo dovanos yra tikras lobis, nes parodo jūsų investuotą laiką ir pastangas. Tai gali būti bet kas, nuo paveikslo ar įrėmintos nuotraukos nuotraukos iki aksesuarų ar patiekalo.
 • Sujunkite netikėtus daiktus. Pavyzdžiui, padovanokite savo mylimam žmogui krepšelį su knygomis ir jo mėgstamiausiais maisto produktais. Kelionių mylėtojams galite sukurti patogių kojinių ir žygio užkandžių rinkinį. Namisėdoms padovanokite mezgimo rinkinį ir Netflix’o prenumeratą. Šiuo atveju, viskas priklauso nuo gavėjo pomėgių ir Jūsų kūrybiškumo ribų.
 • Padovanokite išskirtinę patirtį. Tai gali būti bilietai į koncertą, spektaklį ar renginį. O dar geriau – nuotykį, apie kurį gavėjas jau seniai svajojo, bet iki šiol nedrįso. Pavyzdėliui, šuolį su parašiutu arba ekstremalaus sporto kursą. Turėkite omenyje, kad kai kurioms pramogoms gali prireikti padrąsinančios palydos.
 • Padovanokite dovanų kuponą iš pačios netikėčiausios vietos. Tai puikus būdas nustebinti gavėją ir apsidrausti nuo prasto dovanos pasirinkimo, leidžiant pačiam išsirinkti savo dovaną. Dovanų čekis iš aromaterapinių produktų parduotuvės, laisvalaikio ir spirto prekių parduotuvės ar vietinių kūrėjų darbų galerijos gali tapti būtent tokia dovana, kuri nustebins ir pradžiugins.

Nesvarbu, ką pasirinksite, svarbiausia, kad dovana atitiktų gavėjo asmenybę ir pomėgius. Jei į tai atsižvelgsite, galimybės suklysti praktiškai nebelieka. Rinkdamiesi dovaną nebijokite išeiti iš komforto zonos ir būti kūrybiški.

nuoširdžios dovanos

Nebūtina dovanoti brangių dalykų, rinkitės dovaną pagal savo kišenę

Pasaulyje, kuriame vartotojiškumas dažnai lemia mūsų pasirinkimą, vertėtų prisiminti tikrąją dovanojimo esmę. Nuoširdi dovana matuojama ne jos kaina, o meile ir mintimi, kuri už jos slypi.

Gera dovana nebūtinai turi būti ekstravagantiška, ji turėtų rezonuoti su gavėjo siela. Kruopščiai parinkta knyga, atitinkanti mėgstamą žanrą arba vazoninis augalas, papuošiantis kambarį, gali suteikti didelį džiaugsmą.

Žemiau, kelios taupios, tačiau ne mažiau malonios dovanų idėjos:

 • Padovanokite rankų darbo dovaną. Atviruko gamyba ir pyrago kepimas tikrai nekainuos daug, tačiau bus priimti su didžiausiu malonumu.
 • Artimam žmogui, su kuriuo turite daug bendrų prisiminimų, galite padovanoti nuotraukų albumą pilną tokių prisiminimų. Tai bus nuostabi dovana bet kokią progą.
 • Dienoraštis, užrašų knygutė ar dailesnis tušinukas puikiai tiks kiekvienam. Juk visiems kartais prireikia kažką užsirašyti ir pasižymėti. Tiesa, dizainą reikėtų parinkti tikslingiau pagal gavėjo stilių ir skonį.
 • Mielų smulkmenų mėgėjams gali patikti kvapni žvakė, kuri suteiks aplinkai šilumos ir jaukumo.
 • Gėlės ir kiti augalai, tai visuomet puikus pasirinkimas dovanai. Ir visai nesvarbu ar skintos laukuose ar žydinčios vazone, juk visi mėgstame gauti gėlių. (Jeigu dovanos gavėjas turi naminių gyvūnų, nepamirškite pasidomėti, ar dovanojami augalai nėra nuodingi).
 • Tikriausiai daugelis sutiks, kad dėžutė gardaus šokolado ir rinkinys gardžių arbatų patiks kone kiekvienam.
 • Surenkite artimajam iškylą. Maloni patirtis gali sukurti ilgalaikius prisiminimus, kurie gerokai viršija materialų turtą.

Svarbiausia, prisiminkite, kad tikroji dovanojimo esmė slypi įdėtose pastangose ir gražiuose ketinimuose, o ne kainos etiketėje. Tiesą sakant, vienos iš labiausiai branginamų dovanų yra tos, kurios stipriai nepakenkia Jūsų piniginei.

kūrybingas dovanos įpakavimas

Nepamirškite dovanos įpakavimo

Dovanos įpakavimas yra paskutinis štrichas, galintis padaryti didelę įtaką dovanos įspūdžiui. Gerai supakuota dovana rodo, kad jums rūpi gavėjas ir kad jūs įdėjote pastangų, be to, kelia didesnį jaudulį ir susidomėjimą.

Nepamirškite pridėti ranka rašyto laiškelio ar atviruko, išreiškiančio jūsų nuoširdžius jausmus. Keli nuoširdūs ir taiklūs žodžiai jums tekainuos kelias minutes, o gavėjui gali praskaidrinti visą dieną.

Gražiam dovanos įpakavimui:

 • Naudokite kokybišką vyniojamąjį popierių, kuris dera prie dovanos. Pigus ir ypač plonas popierius yra labiau linkęs glamžytis, dėl to gali būti sudėtinga supakuoti dovaną gražiai ir tvarkingai.
 • Pridėkite papuošimų. Apriškite juostele arba pridėkite kaspiną, kad dovana atrodytų šventiškai.
 • Nepersistenkite. Saikingumas, tai ryškiausias gero skonio ženklas.
 • Jeigu abejojate savo pakavimo sugebėjimais, pasitelkite į pagalbą profesionalus. Tas Jums nekainuos daug, tačiau žymiai lengviau pasieksite norimo rezultato.

Įdėję šiek tiek pastangų galite supakuoti dovaną, kuri bus ne tik ypatinga savo prasme, bet ir graži. Tai tikrai paliks geresnį įspūdį bei sukels malonią intrigą prieš išpakuojant.

piniginė dovana, kiek dovanoti

Ar geras sprendimas rinktis piniginę dovaną?

Svarstant apie idealią dovaną, dažnai kyla klausimas, kas geriau: ar išrinkti dovaną, kuri Jums atrodo tinkamiausia, ar dovanoti pinigus ir leisti gavėjui išsirinkti pačiam. Negalima paneigti finansinio lankstumo ir pasirinkimo laisvės žavesio. Be to, piniginės dovanos yra labai praktiškos ypatingomis progomis ar svarbiais etapais, kai gavėjui gali prireikti finansinės paramos.

Kita vertus, piniginėms dovanoms trūksta minties ir emocinio gylio. Ji gali atrodyti atmestinai, palyginti su asmenine ar kruopščiai parinkta dovana. Sentimentalumo trūkumas gali būti suvokiamas kaip pastangų ar dėmesio stoka.

Taip pat vertėtų apsvarstyti, ar už tuos pinigus tikrai bus įsigyta tai, ko trokštama? O gal tiesiog dovanojama suma prisidės prie mėnesinio biudžeto? Kas irgi ne visada yra blogai. Piniginė dovana gali būti vertingesnė už bet kurį kitą materialų daiktą, ypač jei gavėjas jų stokoja. Tačiau, norėdami dovanoti emociją, kažin ar tai geras pasirinkimas.

Apibendrinant, pinigai, kaip dovana, turi neabejotiną naudą, bet jie neturėtų užgožti prasmingų simboliškų dovanų ir nuoširdžių gestų. O jeigu visgi nusprendėte dovanoti pinigus, nepatingėkite rasti tinkamos atvirutės ir užrašyti gražaus palinkėjimo.

geriausios dovanų idėjos

Dovanos, tai lengviausias būdas išreikšti meilę ir dėkingumą. Ir visai nesvarbu, didelės ar mažos, jos visuomet yra vertinamos. Be to, dovanodami Jūs taip pat pagerinate savo pačių savijautą. 2008 m Toronto universitete atliktas tyrimas parodė, kad dovanoti gali būti maloniau nei gauti dovaną.

Tikiuosi, šis įrašas suteikė Jums naujų idėjų padėsiančių atrasti tobulą dovaną kiekvienam. Galiausiai, prisiminkite, dovanojimas nėra apie tai, kad išrinktumėte, įsigytumėte ir įteiktumėte gražiausius daiktus. Dovanojimas yra apie atmintį ir mintį, kurią norite išreikšti. Dovanojimas yra apie meilę ir dėmesį artimui.

Parašykite komentarą